KONST / Litografier / Färglitografi 12455488
nr 1245 5488
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Flicka med papegoja. Signerad, numrerad 11/40. Motivet: 36x64 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 april 2019
kl 18:01:02
100 kr
150 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
450 kr
500 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman